#2016-07-26 02:37:47 

Daphne

Użytkownik

Moi drodzy, sytuacja jest takiego rodzaju, że w urzędzie pracy ubiegam się o dofinansowanie wynagrodzenia w ramach prac interwencyjnych. No i trzeba złożyć wniosek z załącznikami, w tym z formularzem o ubieganie się o pomoc de minimis i oświadczeniem o uzyskaniej pomocy. Z tym, że ja nie wiem o co chodzi, a babka jest tak nieprzyjemna, że nie ma szans żeby pomogła... Więc jak mam to zrobić?
#2016-07-26 03:14:43 

Punisher

Użytkownik

Rozumiem, że chodzi ci o to, że kobieta w urzędzie kazała ci przedstawić zaświaczenia wystawione przez urzędy z przyznanej pomocy de minimis i na tej podstawie sporządzić oświadczenie? To coś normalnego i standardowego. Wystarczy skserować zaświadczenia zanieść i spoko.
#2016-07-26 04:00:01 

Daphne

Użytkownik

Ok, mówisz coś podobnie do niej, ale nadal to jest urzędniczy bełkot który co prawda namierzam słuchowo, ale nie rozumiem. Złożyłam wniosek, napisałam że nie jestem beneficjentem pomocy de minimis, a ona że jestem i mam złożyć załączniki, po dłuższej wymianie zdań sprawdziła w magicznym programie, że pomoc już kiedyś była mi udzielona i mam złożyć załączniki.
#2016-07-26 05:34:42 

Natalie

Użytkownik

A jaką firmę prowadzisz?
#2016-07-26 05:52:06 

Daphne

Użytkownik

Salon fryzjerki. A to ma znaczenie?
#2016-07-26 08:18:57 

Natalie

Użytkownik

ma, bo widzisz czerpiesz korzyści z usług, czyli prowadzisz dzialalność odpłatna i jesteś beneficjentem pomocy de minim czyli kobieta miała rację. Wszelkie dofinansowania z Unii są traktowane jako pomoc de minimis, która nie podlega notyfikacji Komisji Europejskiej, jeśli nie przekroczy odpowiedniego progu. Kobieta zapewne sprawdziął w aplikacji SHRIMP, że pomoc taka została ci przyznana i teraz musisz dostarczyć zaświadczenia.
#2016-07-26 10:50:25 

Punisher

Użytkownik

No dokładnie, zastanów się czy nie otrzymałaś kiedyś środków np. na otwarcie działalności, rozwój swojej firmy, wyposażenie stanowiska pracy etc..
#2016-07-26 11:53:50 

Daphne

Użytkownik

Wiecie co, no kiedyś tam krzystałam.. W ogóle z tymi dotacjami to bzika mozna dostać. Też staram się o dotację na rozwój przedsiębiorstwa w urzędzie marszałkowskim, ale tez tylko same problemy mi robią. To po co to jest skoro i tak nie skorzystam bo nie wiem jak... Masakra. No poszukam może znajdę te zaświadczenia.
#2016-07-26 14:46:23 

Punisher

Użytkownik

I tu się zgadzamy, dlatego jeśli mogę ci coś doradzić, to pozyskiwanie unijnych dotacji najlepiej jest zostawić firmom, które się tym zajmują na co dzień. Tym sposobem zaoszczędzisz i czas i nerwy i pieniądze. Bo chyba wszyscy wiemy jak działają urzędy...
#2016-07-26 15:46:04 

Daphne

Użytkownik

No fakt, masz rację. ja dobrze strzygę, ale na papierologii się nie znam.. dzx!
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015