#2016-04-24 21:10:41 

Szpileczkowa

Użytkownik

Hej kochani! Mam do Was pytanie. Otóż zastanawiamy się z mężem nad tym, by przy naszym nowobudowanym domu postawić własną oczyszczalnię ścieków. Nie wiemy jednak, jak to zrobić, ani jakie są wymogi. Możecie coś niecoś rozjaśnić, jak się za to zabrać?
#2016-04-24 23:24:30 

RomanGTA

Użytkownik

Cześć. Wiadomo, że przede wszystkim są wymogi natury prawnej. Nie możecie na pewno postawić przydomowej oczyszczalni, jeśli jest możliwość podłączenia do sieci kanalizacyjnej. To jest raz, dwa, że musicie zgłosić w urzędzie, że stawiacie taką konstrukcję, trzy, stawianie oczyszczalni nie może być sprzeczne z planem zagospodarowania przestrzennego. No i jeszcze kilka innych wymogów. Oczywiście i tak nie obejdzie się bez pojemnego zbiornika na szambo, bo to tam mimo wszystko się odgrywa całe oczyszczanie. Co do zaś samej konstrukcji takiej oczyszczalni, to przy domu jeszcze się wkopuje coś takiego, jak osadnik wstępny, gdzie najpierw wpływają ścieki i gdzie zaczyna się proces rozkładu.
#2016-04-25 01:26:30 

Szpileczkowa

Użytkownik

Ło rany… dużo tych informacji :) W każdym razie widzę, że i tak trzeba będzie zainwestować w jakiś zbiornik na szambo… pytanie tylko, jaki ten zbiornik wybrać i kto je sprzedaje w Mazowieckiem.
#2016-04-25 02:29:28 

Eldoka

Użytkownik

Hej koleżanko! Słuchaj, jest jedna firma, która sprzedaje też na pewno też w Warszawie szczelne szamba betonowe. Jest to dobre przedsiębiorstwo, które się wybija nad konkurencję. Zresztą działają na terenie całej Polski z tego co wiem :) No i ich produkty mają niezbędne certyfikaty unijne.
#2016-04-25 02:42:48 

Szpileczkowa

Użytkownik

A może coś więcej o tych ich zbiornikach można powiedzieć? Moż e link jakiś, albo coś, albo nazwę firmy?
#2016-04-25 04:04:59 

Eldoka

Użytkownik

Jasne koleżanko :) To firma SYSTEM PLUS PRODUCENT SZAMB. Jak dla mnie pełna profeska, nie dość, że szybko przywieźli te zbiorniki, to jeszcze szybko zamontowali :)
#2016-04-25 05:37:28 

Punisher

Użytkownik

Potwierdzam słowa kolegi! Ja mieszkając pod Katowicami też u nich zamawiałem zbiornik na szambo. I znalazłem ich po adresie spszamba.pl/szamba-betonowe/slaskie.php . Co do zaś ich zbiorników, to są oczywiście betonowe, jeszcze dodatkowo impregnowane. I tak jak kolega wyżej mówił. Panowie sami przywożą całość na miejsce i instalują w wybranym miejscu. I o ile pamiętam to instalacja była gratis, więc czego chcieć więcej :)
#2016-04-25 07:48:19 

Szpileczkowa

Użytkownik

No dobra, czyli powiedzmy, że już mam te zbiorniki i w ogóle. Co dalej z tą oczyszczalnią?
#2016-04-25 10:29:56 

RomanGTA

Użytkownik

Przede wszystkim musisz wybrać, czy chcesz mieć czyszczenie osadem czynnym, czy też roślinnym. Róznica zasadniczo polega na tym, że ta roślinna wymaga, nazwijmy to, dłuższego czasu na rozkręcenie jej.
#2016-04-25 10:46:00 

Szpileczkowa

Użytkownik

Rozumiem… no dobrze, w każdym razie najpierw trzeba się w gminie dowiedzieć, czy nie będzie to nikomu wadzić, tak? A z resztą sobie jakoś poradzimy. Dzięki chłopaki :)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015